Jochem vindt z’n draai bij Rotovia
Bij Rotovia in Deventer draaien niet alleen de onderdelen voor de duurzame VARIBOX-containers van oven naar koeling, het draait er net zo goed om mensen. Mensen zoals Nico en Jochem. Jochem Wijnen heeft een ondersteuningsvraag en werkt inmiddels ruim acht maanden als conciërge via KonnecteD bij Rotovia. Nico Elshof is QHSE manager en begeleidt Jochem op de werkvloer. Samen met Ted de Haan, Jobhunter bij KonnecteD, vertellen zij waar het in hun werk om draait.
Chocolade-ei
Rotatiegieten is een vak apart. Het is stoer werk, met aluminium mallen van soms meters breed en lang, grote ovens en koelinstallaties. Het resultaat is geavanceerd en naadloos maatwerk, zoals bijvoorbeeld grote kunststof tanks voor zoutstrooiers op de weg. Nico Elshof vertelt er gepassioneerd over. Nico: “We vullen eerst de op maat gemaakte mallen met kunststof poeder. In de oven draaien de mallen om hun as en smelt het poeder. Eenmaal gesmolten plakt het poeder aan de wand van de mal. Denk maar aan een chocolade-ei dat hol is vanbinnen. De mal gaat van de oven naar koeling waar het kunststof weer hard wordt. Op de laad- en losplek halen we het product eruit. Onze nabewerkers zorgen ervoor dat de naden mooi glad worden, boren eventueel gaten in de kunststof producten en monteren onderdelen.”
Geschikte kandidaat
Op een aantal plekken binnen Rotovia zijn medewerkers van KonnecteD aan het werk. De samenwerking tussen Rotovia en KonnecteD gaat zo’n dertig jaar terug, toen KonnecteD nog Sallcon heette. De assemblage voor kleine tanks gebeurt nog steeds op locatie bij KonnecteD. Medewerkers van KonnecteD houden het pand van Rotovia schoon en een medewerker is er inmiddels ruim 26 jaar via KonnecteD werkzaam. Een poos geleden kwam daar de vraag bij voor een conciërge. Ted de Haan, Jobhunter ging op zoek naar een geschikte kandidaat. Jochem Wijnen was een van hen en werkt er inmiddels ruim acht maanden.



