Houtmoat x KonnecteD: samenwerking van de bovenste plank
Als de temperatuur stijgt en de zon heerlijk schijnt, is het leuk om te picknicken. Dat kan op een idyllisch kleedje in het park, maar ook aan de stoere, robuuste en duurzame picknicktafels van Houtmoat. Vrienden Ron Aarnink en Wout Klein Koerkamp, ‘moaten’ zoals zij zelf zeggen, zijn in 2022 gestart met het verantwoord vervaardigen van picknicktafels. Dat sloeg al snel aan. Inmiddels werken zij samen met KonnecteD. Op Kwekerij Het Nieuwe Veld werkt Bjorn van Wenum aan de tafelpoten en -dragers. Een mooie en duurzame samenwerking waar de mannen graag over vertellen.
Van uitdaging naar samenwerking
De samenwerking met KonnecteD begon zo’n twee jaar na de start van Houtmoat. Ron Aarnink vertelt: “De zolder werd al gauw te klein voor de opslag van alle onderdelen. Al snel bleek ook dat het wel heel veel gaten waren die geboord moesten worden voor één serie tafels. Juist voor dit repeterende werk zochten we niet alleen een betrouwbare partij, maar ook een partij die net als wij maatschappelijke impact wil maken. We kwamen uit bij KonnecteD, een organisatie die Wout en ik al langer kennen. Een afspraak met Lies Philippo en Han Hofstede was snel gemaakt.” Lies: “We hebben met elkaar gekeken waar we aan deze mooie opdracht zouden kunnen werken. Op Kwekerij Het Nieuwe Veld, onderdeel van KonnecteD, hebben we de ruimte én de mensen gevonden.”
Werk dat ertoe doet
Twee van die mensen zijn praktijkopleider Lammert Smit en Bjorn van Wenum, medewerker op Het Nieuwe Veld. Bjorn werkt er nu bijna twee jaar. Met een achtergrond in de techniek zag Bjorn het werk voor Houtmoat gelijk zitten. Bjorn: “Ik heb altijd al graag met hout willen werken. Hoe ik de poten en dragers maak? Ik begin met het aftekenen van de boorgaten in de tafelpoten en -dragers. Daarvoor gebruik ik een speciale mal. Ik boor de gaten met een verzinkboor. Zo kan ik bij het monteren van de poten alle schroeven netjes wegwerken.” Op de vraag waar Bjorn het meest trots op is, geeft Lammert Smit antwoord, terwijl Bjorn zelf wat bescheiden blijft. Lammert: “Als Bjorn trots een foto appt van een volle aanhanger met nette tafelpoten, dan weet je dat je werk van betekenis maakt. Bjorn is trots op zijn werk, Houtmoat is blij met het resultaat, wat wil je nog meer?”



